9 czerwca 2019

Mała Gerbera - Zabbez Little Gerbera Gemma

Jeżeli mnie śledzicie w internecie, to mogliście zauważyć jeszcze jednego kwiatka z mojej kolekcji, którego jeszcze Wam nie przedstawiłam. Mała, niepozorna i bardzo rodzinna ślicznotka, która uwielbia kolor różowy idealnie pasuje do reszty. Bardzo się cieszę, że jest z nami - wiecie dlaczego?

Mała Gerbera Gemma

Śliczna, dziewczęca i najmłodsza w mojej kolekcji panienka, to nie tylko różowy kwiatek. Dawno temu wydziergałam jej duży odpowiednik - Gerberę Gemmę, która wyruszyła w daleką podróż, aż do Rzeszowa. Podarowałam ją pewnej Królewnie - bardzo bliskiej memu sercu, mimo, że mieszka tak daleko ;) Oczywiście mam w planach uzupełnić moją kolekcję o wszystkie brakujące kwiatki, ale Gerbera nieco mnie przeraża! (Naprawdę to napisałam?!)

Włóczka: Alize Bella od Kamart
Szydełko: Clover Amour rozm. 2.0
Wzór od Zabbez można kupić na Raverly lub Etsy
Wysokość około 19 cm.
Dzierganie kwiatka jest cudowne! Ale te płatki! Kiedy byłam ograniczona czasowo, a musiałam wykonać mnóstwo tych samych elementów, to bałam się, że nie dam rady! Oczywiście dałam radę - przy małej Gemmie tych płatków było mniej ;) Duża ma ich zdecydowanie więcej, a dzierganie tego samego elementu mnie po prostu straaaaasznie nudzi!

A może by tak już teraz zacząć dzierganie płatków! Potem zostanie mi ta najprzyjemniejsza część?!

cóż za świetny pomysł!
O tych płatkach pisałam, ale jaki efekt końcowy - sami oceńcie!

Co o Gemmie mówi Zabbez - autor schematu?

Little Gerbera Gemma is a smart and colorful girl. With her pink petals she is a cheerful appearance. Little Gemma has many brothers and sisters whom she loves very much. They are all different in color, but they are all Gerberas. Together they are a big happy family.

(Mała Gerbera Gemma jest mądrą i kolorową dziewczynką. Razem z różowymi płatkami wygląda na wesołego kwiatka. Mała Gerbera Gemma ma wielu braci i siostry, których bardzo kocha. Różnią się kolorami, ale to nadal Gerbery. Razem tworzą wielką i szczęśliwą rodzinę.)
Mała Gerbera Gemma w całej okazałości.
Lubicie wyzwania? Zarówno mała jak i duża Gerbera jest jednym z nich. Ja na pewno kiedyś dopełnię moją kolekcję, bo trud włożony w zrobienie płatków wynagrodzi mi gotowy kwiatek :)
I jeszcze raz różowy kwiatostan.

7 komentarzy

 1. Cudna ta laleczka i mistrzowsko wykonana. Kolorki, detale tylko podziwiać. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, cieszę się, że Ci się podoba :)

   Usuń
 2. A ja byłam pewna, że gerbera już była ;). Piękna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była duża :) a teraz jest jej mniejsza odmiana - także masz całkowitą rację! :)

   Usuń
 3. Cudna jest, w sam raz dla małej damy

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że Ci się podoba ;) Daj znać w komentarzu :) Anonimie, proszę o imię!