22 lipca 2018

2 renifery na szydełku

Nad polskim morzem pogoda rozpieszcza nas od wielu dni. Świecące słońce, wysokie temperatury i delikatne powiewy wiatru sprawiają, że naprawdę wiadomo, czym są wakacje. Nawet, padający od czasu do czasu, ciepły, letni deszcz zupełnie w niczym nie przeszkadza. Ludzie są szczęśliwi, wypoczywają albo aktywnie spędzają czas i nikt nie zastanawia się nad tym, co dzieje się na północy Europy. Tymczasem w Laponii...

Szydełko: Clover Amour rozm. 2.0 i 1.5
Włóczka: Alize Bella
Wzór własny
Renifery mają wymiary:
długość ok. 16 cm, wysokość z porożem ok. 10 cm, rozpiętość nóg ok. 24 cm

Tymczasem w Laponii

Na świat przyszły dwa małe renifery. Pamiętacie mojego renifera Reni? Otóż ma ona już dwie siostry bliźniaczki. Bystrą Reni i Renisię Strojnisię. Każdy jest przecież inny. Tak samo i one, dwie tak podobne, a tak różne siostry. 

Bystra Reni

Od samego początku zainteresowana światem. Obserwuje wszystko wokół. Jest ciekawa nowych rzeczy, niczego się nie boi i wszędzie jej pełno. 
"A co to takiego? Do czego to służy? Jak to działa? Jak to jest zrobione?" - tego typu pytania Bystra Reni zadawała wszystkim wokół bez przerwy.
"Kpię sobie z niebezpieczeństwa!" - krzyczała nawet wtedy, kiedy wpadała do fontanny...

Renisia Strojnisia

Jakże inna od swojej siostry. Ten typ renifera jest raczej typem spokojnym. Lubi odpoczywać i się stroić. Długie rzęsy i zawsze pięknie ułożona grzywa to jej atuty.
"Ale wilgotno, grzywa nie chce mi się ułożyć! Czym najlepiej dbać o sierść? Jaki tusz do rzęs będzie najlepszy? Która maseczka jest najlepsza?" - Renisia Strojnisia miała zupełnie inne potrzeby niż jej młodsza o 5 minut siostra.
"Lustereczko powiedz przecie, który renifer jest najpiękniejszy na świecie?"

Renifery

dostały od swojej twórczyni wskazówki, żeby oszczędzały siły. To dopiero początek ich istnienia. Siły będą im jeszcze potrzebne. Renifery zastanawiały się dlaczego? Czyżby miały trafić do zaprzęgu św. Mikołaja? Niedługo przecież będzie nabór... 

Bystra Reni 

była podekscytowana tą myślą. Bardzo chciała przeżyć tak wspaniałą przygodę i wydawało jej się, że jest już gotowa na zajęcie stanowiska renifera św. Mikołaja. 

Renisia Strojnisia 

natomiast była sceptyczna. Nie lubiła wysiłku, nie lubiła się brudzić. Wolała dumnie spacerować po wyżynach i wdzięczyć się do napotkanych samców.

Wkrótce jednak wyruszą w daleką podróż. Nie wiedzą jeszcze, że los napisał dla nich zupełnie inny scenariusz...
Małe bliźniaczki jeszcze nie wiedzą, co wydarzy się w kolejnych dniach ich istnienia...

18 komentarzy

 1. Genialna historia! Chciałabym wiedzieć jaki jest jej ciąg dalszy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy ;) Dziękuję :*

   Usuń
 2. Obie Reni😀 ferki są urocze każdy element na właściwym miejscu, podziwiam za precyzję 😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Jak spisywałam schemat było znacznie trudniej, teraz wiem, że muszę zrobić kolejną - dla siebie :D

   Usuń
 3. Są fantastyczne! I ciekawe jakie przygody je czekają :). Mam nadzieje, że już niedługo się dowiemy :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bystra Reni to totalnie mój typ! :D Na pewno czeka ją mnóstwo szalonych przygód :) Doczekamy się ciągu dalszego ich losów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile ja się namęczyłam przy jej oczach! :D Ale na szczęście się udały ;) O nią boję się najbardziej - nigdy nie wiadomo, co może strzelić jej do głowy :D Sama liczę na ich dalsze losy :D

   Usuń
 5. Renifery cudowne :) Z jakiej włoczki wykonane? Bardzo fajne kolory. Czytałam ta historię córce, na koniec pytała co dalej... A śmiechu było co nie miarą przy wymyślaniu zakończenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W całości wykonane z Alize Bella - mojej faworytki :D Cieszę się bardzo, że zaangażowałaś Córeczkę w to opowiadanie - cudny pomysł! Mam nadzieję, że zakończenie było szczęśliwe ;)

   Usuń
 6. Świetna para i widzę, że rodzina reniferowa się rozrasta :) Opowiadanie już mnie wciągnęło... Czekam dalszej części ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 Rozrasta się i mam nadzieję, że jeszcze kilka sióstr się pojawi - muszę się zmobilizować i chociaż jedną sobie wydziergać :P

   Usuń

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że Ci się podoba ;) Daj znać w komentarzu :) Anonimie, proszę o imię!