środa, 31 maja 2017

Liebster Award 2017 - nominacje

Dzisiejszy dzień zaczął się dla mnie ogromnymi niespodziankami, do tego stopnia, że myślałam nadal, że śnię ;) 

Pierwszą 
była informacja, że zdjęcie mojej Passiflory znajdzie się na zdjęciu głównym szydełkowej grupy zamkniętej na facebook'u Amigurumi PL. Grupa ta powstała dla osób zajmujących się dzierganiem maskotek, polega na wzajemnej wymianie doświadczeń, wsparciu oraz dzielenia się swoimi pracami.

Drugą 
niespodzianką jest nominacja do wydarzenia Osobą, która mnie nominowała jest Margotka, tworząca szydełkowy blog Grandmother Martha's Magic Store. Margotko, bardzo dziękuję za tę nominację!

Czym jest Liebster Blog Award?
"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu wyróżnienia należy odpowiedzieć na 11 pytań od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz od 5 do 11 blogów, które działają od niedawna lub mają mniejszą liczbę obserwujących, tak by też miały szansę zaistnieć w blogowej społeczności oraz zadajesz im swoich 11 pytań. Nie można nominować bloga, z którego otrzymało się wyróżnienie. Zabawa nie jest przymusem".

Z tego, co doczytałam, to osoby nominowane warto powiadomić o tym fakcie :) Wiem też, że są osoby, które nie ciągną zabawy, dlatego ja osobiście, jeżeli jeszcze kiedyś będę nominowana, to po prostu będę uzupełniała ten wpis :)

Pytania, jakie dostałam wraz z moimi odpowiedziami:

1. Kto Cię zainspirował do utworzenia bloga?
Osobą, dzięki której zdecydowałam się na pisanie bloga, jest Iwona, pisząca blog Ofuniowo, którą zresztą zaraz sama będę nominować do zabawy. 

2. Twoja najważniejsza zaleta?
Moją najważniejszą zaletą jest to, że nigdy się nie poddaję, a im większe trudności stają na mej drodze, tym bardziej staję się zawzięta, żeby pokazać światu i sobie, że ze wszystkim dam sobie radę.

3. Czym interesujesz się poza tematyką bloga?
Poza tematyką bloga zakochana jestem w matematyce i z nią wiążę swoją przyszłość.

4. Czy masz zwierzaka? Jeśli tak to jakiego?
Mam psa, owczarka collie - wspaniała suczka, która jest bardzo spokojnym i uległym psiakiem.

5. Co cenisz u ludzi?
U ludzi najbardziej cenię szczerość i prawdę. Czasem trudno jest się z tym zmierzyć, ale znaczy to dla mnie bardzo wiele.

6. Czego nie tolerujesz?
Nie toleruję palenia w mieszkaniu. Można wyjść na balkon, albo przed blok.

7. Twoja ulubiona piosenka?
To zależy od nastroju, ale piosenka Sean Paul "Get busy" od zawsze sprawia, że zaczynam tańczyć i poprawia mi się nastrój, kiedy tylko ją usłyszę.

8. Gdzie spędzasz najczęściej wakacje?
Najczęściej na urlopy wyjeżdżam do Puszczy Augustowskiej, do lasu, w miejsce, gdzie nie ma zasięgu, wtedy odpoczywam. Poza tym zdarzają mi się krótkie wypady do stolicy, żeby odwiedzić znajomych.

9. Twoje najmilsze wspomnienie z dzieciństwa?
To wyjazdy nad jezioro z dziadkami i wyjazdy z mamą na wieś. Jechałyśmy wtedy pociągami i podczas przesiadki w Bydgoszczy zawsze szłyśmy na hamburgera i frytki do przydworcowej knajpki.

10. Okazuje się, że na koncie masz milion złotych co z nimi robisz?
Pewnie zakupiłabym wszystkie rzeczy, związane z szydełkowanie, których mi brakuje, a za resztę kupiłabym kilka mieszkań na wynajem ;)

11. Twoja ulubiona potrawa?
Jako tako nie mam swoich preferencji, bo nie mam problemów z jedzeniem, ale jeżeli tort można zaliczyć do tej kategorii, to właśnie kawowy tort mojej mamy i jej własnoręcznie smażone pączki...

Kolejną nominacją, 
do wydarzenia, którą dostałam, to nominacja od Dagmary prowadzącej bloga Skład rękodzieła - pracownia Dagmary. Dziękuję za nominację! 

No i nadszedł czas na moje odpowiedzi, na pytania, jakie dostałam:

1. Od kiedy prowadzisz bloga i co Cię skłoniło do jego założenia?
Bloga prowadzę od roku. Dokładnie w Dzień Mamy powstał mój pierwszy wpis. DO założenia bloga skłoniła mnie znajoma, którą poznałam na pewnej grupie popularnego portalu. Wydaje mi się, że to właśnie ona zaczęła pytać innych, jak się za to wszystko zabrać. Przyłączyłam się do dyskusji i razem z moją imienniczką w tym samym dniu zaczęłyśmy przygodę z blogowaniem.

2. Jaki przedmiot byłoby Ci najtrudniej oddać/wyrzucić?
Postaram się wybrnąć dyplomatycznie z tego pytania i odpowiem, że takim przedmiotem byłoby moje "szydełkowe pudełko"(z zawartością oczywiście). Jest to moje najbardziej podręczne pudełeczko, w którym mam moje szydełka, kilka drobiazgów związanych z rękodziełem, typu guziczki, oczka do maskotek, a także zeszyt ze schematami, które czasem stworzę i zapiszę :)

3. Który dzień ze swojego życia chciałabyś powtórzyć?
Jest bardzo dużo takich dni :) Gdybym tylko miała tę wiedzę, co teraz, to nawet matura nie byłaby straszna :) Ale jak mam wybrać taki wyjątkowy, jeden dzień, o którym wypada pisać na forum, to chyba obrona pracy magisterskiej - do tej pory jestem z siebie dumna, mimo, że nie była to piąteczka. Nerwy mnie tak wtedy zjadły, że za dużo nie wydukałam (więcej miałam napisane w brudnopisie) i gdybym wiedziała, że się obronię, to ze spokojem chciałabym odpowiedzieć na pytania bezbłędnie :)

4. Na co wydałabyś ostatnie pieniądze?
Gdybym była sama, to pewnie na włóczki, żeby zrobić sobie coś do ubrania - miałabym wtedy dobrą motywację do nauki ;) ale mając już rodzinę, to pewnie na jedzenie dla moich chłopaków.

5. Jaką zabawę z dzieciństwa najmilej wspominasz i dlaczego?
Najbardziej lubiłam podchody! Nie dość, że biegaliśmy po dworze, to jeszcze trzeba było być kreatywnym, spostrzegawczym i szybkim :)

6. Na czym każdego dnia spędzasz najwięcej czasu?
Na wychowywaniu dzieci. Jak jesteśmy w domku, to one pochłaniają mój cały czas :)

7. Jaka była największa przygoda Twojego życia?
W zeszłym roku miałam okrągłą rocznicę urodzin i dostałam od mojej siostry i mamy lot paralotnią - niesamowite uczucie i niezwykłe przeżycie! 

8. Jaki Twoim zdaniem jest niezawodny sposób na relaks?
Mnie odpręża szydełkowanie, kiedy chwytam szydełko i włóczkę, to jakbym zamykała się z swoim świecie. Codziennie staram się coś wydziergać, żeby też odciąć się od codzienności chociaż na chwilę.

9. Czego boisz się najbardziej?
Małych, zamkniętych pomieszczeń, gdzie od razu mam wrażenie, że się duszę i pająków, na widok których jestem w stanie się popłakać w kilka sekund.

10. Góry czy morze?
Mieszkam nad morzem i nigdy go nie oddam ;) Dlatego na podróże wolę góry, które kocham :)

11. Jakie składniki wybierzesz do swojej ulubionej pizzy?
Sos pomidorowy na ciasto, później dużo sera, kurczak, oliwki, feta i do jedzenia sos czosnkowy :) 

Trzecią nominacją, jaką otrzymałam, 
to nominacja od Kasi piszącej bloga Lady with crochet, Kasiu, dziękuję za nominację i już odpowiadam na Twoje pytania:

1. Od kiedy prowadzisz bloga i co było powodem jego założenia?
Bloga prowadzę od roku, dokładnie 26.05.2016 pojawił się mój pierwszy wpis. Powodem założenia bloga była chęć podzielenia się z Wami moimi pracami, a także spróbowanie swoich sił w czymś nowym i zupełnie mi nieznanym, czyli blogowaniu.

2. Dlaczego akurat szydełkowanie lub inny rodzaj rękodzieła, którym się zajmujesz?
Początkowo moją przygodę z rękodziełem zaczęłam od decoupage, ale kiedy na świecie pojawiło się moje pierwsze Dziecko zrozumiałam, że do tej techniki potrzebny jest duży warsztat, bo rokładanie wszystkich rzeczy, a także obróbka w kawalerce niestety się nie sprawdziła. Znajoma z forum, do kórego należałam podczas ciąży pisała o swoich początkach z szydełkowaniem i pomyślałam, czemu ja nie miałabym spróbować. Napisałam do niej, poprosiłam o wskazówki i zakupiłam swoje pierwsze szydełka - i tak narodziła się moja pasja, która trwa do dziś :)

3. Czy ktoś w Twojej rodzinie zajmował się rękodziełem?
Tak, moja Babcia, szydełkowała, szyła, haftowała... Niestety nie miałam okazji jej poznać, ale myślę, że talent odziedziczyłam po niej. Szkoda, że nie mogła mnie sama tego wszystkiego nauczyć...

4. Kawa czy herbata?
Kawy nie piję w ogóle, także herbata zdecydowanie, najlepiej owocowa :)

5. Jaki jest według Ciebie najlepszy sposób na relaks? 
Oczywiście szydełkowanie :) Łapiąc szydełko odcinam się od codzienności :) A poza tym lubię czytać i rozwiązywać obrazki logiczne :)

6. Jaka jest Twoja ulubiona pora roku i dlaczego?
Moją ulubioną porą roku jest wiosna. Po zimie robi się kolorowo, pachnąco i ciepło, no i na wiosnę mam urodziny :)

7. Skąd czerpiesz inspiracje do swoich prac?
W zasadzie zewsząd, z internetu, otaczającego świata, dzieci. Zdarza mi się także wymyślić coś samej, od początku do końca.

8. Jakie jest Twoje niezapomniane wspomnienie z życia?
Dużo tego jest, ale na tę chwilę na pewno lot paralotnią i skok z molo do morza podczas egzaminu na młodszego ratownika WOPR.

9. Jaka jest Twoja najlepsza hand-made'owa praca z któej jesteś najbardziej dumna?
Może wyda Ci się to wymijającą odpowiedzią, ale dumna jestem z każdej swojej pracy. Każda praca, którą pokazuję, jest zrobiona tak, że jestem z niej dumna i tak naprawdę nie potrafię określić konkretnie która praca jest ta naj. Natomiast dumna jestem z tego, że zarówno komplet z pierwszej szydełkowej wygranej jak i Passiflora zostały wyróżnione w konkursach i wyzwaniach, także z wyróżnień jestem ogromnie zadowolona.

10. Jaki jest Twój ulubiony zapach i dlaczego?
Waniliowy zdecydowanie - jest taki słodki i odstrasza owady ;)

11. Jaki jest Twój ulubiony kwiat?
Storczyk i Rozchodnik Morgana. Wprawdzie nie potrafię się chyba nimi należycie zająć, ale je uwielbiam :)

Moje pytania do nominowanych:

1. Skąd pomysł na nazwę bloga?
2. Co przedstawia breloczek, który masz przypięty do kluczy (jeżeli takowy posiadasz)?
3. Jaką książkę polecisz na wieczór?
4. Co by się zmieniło w Twoim życiu, gdyby można było cofnąć czas?
5. W chwilach wolnego czasu, jaką formę rozrywki najbardziej lubisz?
6. Jaka jest Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
7. Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaka wydarzyła się w Twoim życiu?
8. Jaki jest Twój ulubiony serial?
9. Dokąd wolisz jechać na wakacje: w góry, czy nad morze?
10. Co, do tej pory, okazało się Twoim największym, życiowym osiągnięciem?
11. Jak by brzmiała jedna blogowa rada od Ciebie, dla osób zaczynających przygodę z blogowaniem?

A teraz najlepsze :) 
Uwaga, uwaga! Moje nominacje :D (kolejność przypadkowa).

1. Iwona z Ofuniowo;
2. Agnieszka z Neiti Novelties;
3. Magda z Czar Miniatur;
4. Danuta z W Harmonii;
5. Sara z Handmade by Sarenka;
6. Magdę z Gleam Oblivion;
7. Kasię z Kasiulkowe prace szydełkowe;
8. Patryka z Przygotuj się na start;
9. Anię z Mysiaac;
10. Anię z Wyszydełkowana;
11. Magdę z WINA.

Po prostu chcę się o Was dowiedzieć czegoś więcej, także wybaczcie moją ciekawość :D22 komentarze:

 1. Kochana odpowiem Ci tutaj, ponieważ na blogu jak na razie ne mam kogo nominować. Ale pewnie za jakiś czas odpowiedzi się pojawią i nominacje na moim blogu :)

  1. Skąd pomysł na nazwę bloga?

  Gleam Oblivion czyli blask zapomnienia, a ja właśnie chcę pokazać, że miejsca czasem zapomniane błyszczą niedostrzegalnym czasem pięknem.

  2. Co przedstawia breloczek, który masz przypięty do kluczy (jeżeli takowy posiadasz)?

  Na chwilę obecną mam do kluczy przypięty brelok przedstawiający aparat fotograficzny.

  3. Jaką książkę polecisz na wieczór?

  Ogólnie czytam wiele książek, na wieczór polecam chyba "Legalną Fryzjerkę". Fajna książka, przyjemnie się czyta.

  4. Co by się zmieniło w Twoim życiu, gdyby można było cofnąć czas?

  Gdybym mogła cofnąć czas, pewnie nie dopuściłabym do tego, aby wyglądać tak jak teraz wyglądam :D

  5. W chwilach wolnego czasu, jaką formę rozrywki najbardziej lubisz?

  Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, robić zdjęcia, wstawać rano i wyruszać na wycieczki.

  6. Jaka jest Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?

  Nieodzownie nadal Smerfy :D

  7. Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaka wydarzyła się w Twoim życiu?

  Zaręczyny po 10 dniach związku :D I dodatkowo na dwa dni przed porodem wycieczkę ponad 200 km od domu :D

  8. Jaki jest Twój ulubiony serial?

  Chyba nie mam aktualnie swojego ulubionego. Lubię "Chirurgów", "Dr. House", "Nie z tego świata".

  9. Dokąd wolisz jechać na wakacje: w góry, czy nad morze?

  W góry , jak najbardziej. Jeśli morze to zagraniczne :)

  10. Co, do tej pory, okazało się Twoim największym, życiowym osiągnięciem?

  W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Chyba to, że potrafię pogodzić samotna opiekę nad dzieckiem z realizacją pasji, wyjazdami itd.

  11. Jak by brzmiała jedna blogowa rada od Ciebie, dla osób zaczynających przygodę z blogowaniem?

  Pisz to co masz w sercu, bądź szczera z czytelnikami. Nie kreuj się na kogoś kim nie jesteś. I nie licz na to, że prowadząc bloga, dostaniesz nie wiadomo jakie profity. Jeśli robisz to dla współprac, to długo tak nie pociągniesz.

  Iwonko, dziękuję Ci serdecznie za nominację. Niebawem już z bloga zaproszę kilka osób do wspólnej zabawy :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wzięcie udziału w zabawie i za,Twoje odpowiedzi :-D nominowanie także nie jest obowiązkiem, więc śmiało możesz napisać o zabawie u siebie :-) ja jeszcze zostawiłam sobie trochę miejsca na kolejne nominacje ;-) to jest zabawa, której celem jest pomoc w promocji blogów, a udział jest dobrowolny, także na luzie wszystko sobie ogarniesz w odpowiednim czasie :-)

   Usuń
 2. Gratuluję wyróżnienia dla Passiflory i nominacji Libster award:)
  Super ,że można się dowiedzieć o Ciebie jeszcze więcej :)
  I oczywiście dziękuję za nominację :)

  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! To dla mnie niesamowite wydarzenia :) Tyle pozytywnych wiadomości :D Nie ma za co dziękować :) Czekam teraz na Twoje odpowiedzi :*

   Usuń
 3. Dziękuję za zaproszenie do zabawy. Odpowiedzi wysłałam e-mailem. Pozdrawiam 🌹🌼🌻
  Danuta
  http://wharmonii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolę sobie zacytować Twoje odpowiedzi tutaj, żeby inne osoby mogły Cię poznać:
   1. Skąd pomysł na nazwę bloga?
   Ta myśl kiełkowała w mojej głowie od dawna. Inspiracją dla mnie była rozmowa z niezwykłą kobietą prowadzącą blog Fusionhouse I tak myślenie przerodziło się w czyn.
   2. Co przedstawia breloczek, który masz przypięty do kluczy (jeżeli takowy posiadasz)?
   Nie mam breloczka.
   3. Jaką książkę polecisz na wieczór?
   Jedną z moich ulubionych książek jest „Ania z Zielonego Wzgórza” autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.
   4. Co by się zmieniło w Twoim życiu, gdyby można było cofnąć czas?
   Jestem zadowolona ze swojego życia i nie zmieniłabym w nim niczego.
   5. W chwilach wolnego czasu, jaką formę rozrywki najbardziej lubisz?
   Wiadomo - dzierganie na drutach 
   6. Jaka jest Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
   „Calineczka” Ch. H. Andersena.
   7. Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaka wydarzyła się w Twoim życiu?
   Spotkanie z wybitną polską projektantką Evą Minge, która wzięła mnie w swoje ręce i dokonała metamorfozy – nowa fryzura i makijaż.
   8. Jaki jest Twój ulubiony serial?
   „Ranczo”.
   9. Dokąd wolisz jechać na wakacje: w góry, czy nad morze?
   Zdecydowanie nad morze.
   10. Co, do tej pory, okazało się Twoim największym, życiowym osiągnięciem?
   Sama nie wiem, nie myślę o swoim życiu w kategorii osiągania czegoś. Ono się toczy, trzeba umieć odnaleźć się w różnych sytuacjach i rozwiązywać problemy. Może jednak coś by się znalazło – uznanie osób dla tego, co robię.
   11. Jak by brzmiała jedna blogowa rada od Ciebie, dla osób zaczynających przygodę z blogowaniem?
   Blogowanie powinno robić się z przyjemnością, pamiętając o regularnych wpisach.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nie ma za co i to ja dziękuję bardzo za nominację i zabawę :D

   Usuń
 5. Uwielbiam posty tego typu :) super jest się dowiedzieć o kimś czegoś nowego, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :) Ja też wymyślając pytania i nominując kolejne osoby myślałam nad czym, czego chciałabym się o nich dowiedzieć ;)

   Usuń
 6. Wyróżnienie w pełni zasłużone bo maskotka jest cudowna! Trochę Ci zazdroszczę wypadów do Puszczy, tego spokoju i kontaktu z naturą :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) A te moje wypady są naprawdę cudowne. Wiele osób sobie nie wyobraża życia bez telefonu, ja z przyjemnością wjeżdżając do miejscowości, do której jeździmy, bez namysłu włączam tryb samolotowy i totalnie odcinam się od świata :) takie wyciszenie jednak jest potrzebne :) biorę ze sobą szydełko, książki i po prostu odpoczywam :)

   Usuń
 7. Piękny blog, śliczne prace. Bardzo gratuluję nominacji. Trzymam kciuki. Powodzenia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję nominacji. Trzymam kciuki. Bardzo zasłużone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za Twój komentarz i zaciśnięte kciuki :) jak to mówią "oby tak dalej", chociaż chciałabym, aby to "dalej" było coraz lepsze ;)

   Usuń
 9. Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania:) Niektóre odpowiedzi bardzo mnie zaskoczyły:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię czasem zaskoczyć :) Mam tylko nadzieję, że pozytywnie ;)

   Usuń
 10. Kochana dziękuję bardzo za nominację:) niebawem pojawi się u mnie na blogu wpis więc będziesz mogła zaspokoić swoją ciekawość:*

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo i czekam zatem na Twój wpis :)

   Usuń
 11. Iwonko, dziękuję za nominacje, oto mój wpis:
  Liebster Award 2017 - nominacje,
  który jeszcze zostanie zaktualizowany o więcej nominacji :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już pędzę czytać :) Będę zaglądać i poznawać Cię bardziej! Pozdrawiam!

   Usuń

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że Ci się podoba ;) Daj znać w komentarzu :) Anonimie, proszę o imię!

Follow Us @szydelkowecudasie_diy

@szydelkowecudasie_diy