czwartek, 4 sierpnia 2016

# techniki szydełkowe

Technika Filetowa

Siedzę na kanapie, dziergam kocyk dla Siostrzeńca a w głowie myśl, żeby coś napisać. W głowie mnóstwo pomysłów, ale dzisiaj po głowie chodził mi jeden, który nie dawał mi spokoju. Chciałabym Wam trochę powiedzieć o technice filetowej inaczej technice siatkowej wykorzystywanej w szydełkowaniu. technika sama w sobie jest bardzo prosta, do jej wykonania musimy umieć zrobić łańcuszek i słupek. Proste, prawda? Trudność polega na tym, że musimy być bardzo skupieni, wszystko musi być dokładnie przeliczone. Każdy, najdrobniejszy błąd, może zniszczyć nam całą robótkę. Sama technika kojarzy mi się, z uwielbianymi przeze mnie, obrazkami logicznymi (a którymi pierwszy raz zetknęłam się na studiach i do tej pory są jednym z moich ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu). Jest to nic innego jak wykonywanie oczek pustych oraz "zamalowanych". Te drugie zwykle tworzą nam obrazek czy wzór. Ja jednak w przyszłości pokuszę się o to, aby obrazek był pokazany w oczkach pustych, a tło będzie wypełnione. Na pewno będzie to bardzo włóczkożerne, natomiast raz w życiu trafiłam na taki obrazek logiczny do rozwiązania i dla mnie był bardzo ciekawy, stąd moja ciekawość jak przeniesie się to na robótkę. Sama technika filetowa została w bardzo prosty, ciekawy i przystępny sposób opisana TUTAJ. Moją pierwszą w życiu pracę, wykonaną techniką siatkową możecie znaleźć TUTAJ. Już teraz wiem, że to nie jest moja ostatnia praca wykonana tą techniką :) Nawet miałam pomysł, żeby najpierw rozwiązać obrazek logiczny, a potem go wyszydełkować i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to zrealizować :) miałabym wtedy dwa w jednym :)

4 komentarze:

 1. Ja też lubię filet. Robiłam już mnóstwo rzeczy, m.in. bieżniki, firanki :) sarny są śliczne, ale to już pisałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja marzę o firankach, ale to w dalekiej przyszłości - po prostu brak mi odwagi, żeby zacząć ;)

   Usuń
 2. Też bardzo lubię filet :) nie tylko szydełkować, ale także rozrysowywać wzory :)
  Co to firanki... Marzy mi się, oj marzy, nawet jedną zaczęłam już filetem, ale jednak u mnie do pokoju wzór filetowy jest za gęsty. Dojrzewam (i szukam czasu) do sprucia tego co już zrobione i zacznę innym wzorem.
  Przy okazji przypomniałaś mi, że mam już jeden wzór rozrysowany, tylko czeka na wyszydełkowanie, ale (niestety) najpierw żółty obrus...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozrysowanie wzoru też jest sztuką :) Aniu, z obrusem, to już chwilka i go nie będzie i z zapasem nowych sił wkroczysz w kolejną robótkę :)

   Usuń

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że Ci się podoba ;) Daj znać w komentarzu :) Anonimie, proszę o imię!

Follow Us @szydelkowecudasie_diy

@szydelkowecudasie_diy